A kutya fülébe szennyeződések és túlzott fülzsír is lerakodhat, valamint sajnos sok kutyus hajlamos a fülgyulladásra és egyéb fülbetegségekre, ezért szükségünk lehet a rendszeres fültisztításra.
Miért kell tisztítani a kutya füleit?
A másik probléma a szennyeződéseken kívül a szőr lehet. Ha egy kutyusnak nagyon sok szőr nő a fülében, akkor gyakrabban kell tisztítani, sőt a fülszőrt is el kell távolítani. A fülszőr eltávolítása fájdalmas is lehet, ha nem megfelelően csináljuk, ezért, ha nem vagyunk biztosak a dolgunkba, inkább keressük fel a kutyakozmetikust.
Általánosságban az is elmondható, hogy a nedvesebb, vizesebb időszak sem tesz jót azoknak a kutyáknak, akik hajlamosak a fülbetegségekre. Ebben az időben, a fül nem tud rendesen kiszáradni és ez könnyen fertőzéshez vezethet.
Milyen gyakran végezzünk fültisztítást?
Az álló fülű kutyáknál sokkal ritkábban kell elvégezni a tisztitást, mint a logó fülű barátaiknál, mivel az álló fül könnyebben szellőzik, ezért könnyebben is tisztul a szennyeződésektől.
A kutya füleit nem szabad naponta vagy nagyon sűrűn tisztítani. Az ajánlott mennyiség 2-3 hetente egyszer.
Hogyan tisztítsuk az eb füleit?
A legtöbb kutya nem nagyon szereti, ha a fülét piszkálják, így sokszor ez nem egy egyszerű művelet. Érdemes ezért néha simogatni, masszírozni a fülét, hogy megszokja ezt az érzést.
A fültisztításhoz kaphatóak fültisztító folyadékok, amelyeket kutyáknak és macskáknak fejlesztettek ki. A fültisztítás előtt mindig mosson kezet, hogy ne kerüljön semmilyen szennyeződés a fül belsejébe a kezünkről.
Először húzzuk hátra a füleit úgy, hogy tökéletes rálátásunk legyen a fülkagylóra.
Csepegtessünk a fültisztítóból a hallójáratba pár cseppet, majd a kezeinkkel finoman masszírozzuk meg a fül tövét, hogy eloszlassuk a benne lévő folyadékot. Miután ezzel kész vagyunk, várjunk 1-2 percet, majd egy vattadarabbal a folyadék miatt a felszínre jövő szennyeződéseket távolítsuk el.